Безкоштовна правова допомога українцям, що виїхали України

Безкоштовна юридична допомога
для громадян України, що виїхали за кордон

За офіційними даними, рятуючись від повномасштабної війни проти України, за кордон виїхали понад 6 млн громадян України. Багато з них потребують правової підтримки, тож Громадська організація «Юридичні інновації», Громадська спілка “Мережа правового розвитку” та Команда Правомен створили цілу екосистему допомоги за кордоном, аби ви завжди знали, що Україна поруч!

ДОПОМОГУ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ

Юристи

які в реальному часі та рідною мовою, допоможуть з вирішенням питань, що виникають у вас в ході проживання закордоном

Чатбот-помічник

цифровий помічник, готовий 24/7 допомагати з вирішенням питань у ваших улюблених месенджерах

Довідники

підготовлені юристами з країн Європи, і не тільки, які допоможуть вам розібратись з юридичними особливостями країни проживання

Як це працює?

Наша ініціатива – це цілий світ юристів та організацій, які об’єдналися, аби допомогти громадянам України адаптуватися у країні перебування.

Громадська організація «Юридичні інновації» разом із юристами у всьому світі підготували для вас юридичні довідники. Довідники мають інформацію не лише з питань отримання статусу тимчасового захисту та фінансової допомоги, а й побутових питань, з якими ви можете стикнутися: правила оренди (як укладати договір, реєструвати його, розірвати тощо), працевлаштування, вступ до школи, університету, сплата податків, медицина тощо. Також ви зможете дізнатися, як швидко скористатися державними послугами, отримати офіційну інформацію та інші юридичні нюанси країни.

Команда Правомен проаналізувала довідники, поговорила з юристами, які їх готували, та запустила автоматизовані консультації, які допоможуть отримати необхідну відповідь 24/7 – у будні, у вихідні та навіть під час сієсти й після 21.00. 

Громадська Спілка «Мережа правового розвитку» координувала створення всього механізму, аби якомога більше громадян України, де б вони не були, мали змогу відновити та захистити свої права. 

У випадку, якщо чатбот не знайшов відповідь, довідник не допоміг, а юристи з України розводять руками – не засмучуйтеся.

Саме на цей випадок ми забезпечили можливість звернутися за допомогою безпосередньо до юриста з країни вашого перебування. Для цього ми залучили юристів-волонтерів з країн Європи, Грузії, Молдови та інших – завдяки проєкту UA Support та Paladin.

Тож, ви в надійних руках 🇺🇦

Аби отримати допомогу переходьте
до чатботу Правомен 👇

Або завітайте до чату з юристами
в Мережі правового розвитку 🇺🇦

Також знайомтесь з законодавством країни,
де проживаєте, українською мовою 😊

Кожного дня наші юристи-волонтери з країн Європи і не тільки моніторять інформацію з питань викладених в Довіднику та чат-ботах. А українські юристи оперативно перекладають всю цю інформацію на соловʼїну, аби вона була не лише перевіреною, а й доступною. Інформація в Довідниках і чат-ботах постійно доповнюється та оновлюється.

Нам вдалося побудували систему юридичної допомоги, яка має низку переваг:

  1. Ви зможете отримати допомогу в автоматизованому режимі або безпосередньо від юриста рідною та зрозумілою мовою. 
  2. Ми сформували найбільшу базу консультацій, яка покриває 17 країн: Австрію, Болгарію, Іспанію, Молдову, Польщу, Португалію, Німеччину, Чехію, Хорватію, Румунію, Грецію, Словаччину, Італію, Данію, Словенію, Естонію і Грузію. 
  3. Наші чат-боти, юристи та довідники допоможуть з питаннями не лише отримання статусу біженця, тимчасового захисту та фінансової допомоги, а й з питаннями побутового характеру: оренда, робота, дитсадок, вступ до університету, відкриття банківських рахунків, подорожі, відкриття власної справи, медична допомога тощо. Також ми підкажемо як отримати просто та якісно державні послуги, на які ви маєте право. 
  4. Окрім довідкової частини, ми надаємо пряму консультацію юристів із країни, в якій ви перебуваєте. 
  5. Наша допомога спрямована на забезпечення вас інформацією, що допоможе почуватися захищеними у країні, де ви перебуваєте. 

На жаль, ми не можемо здійснювати представництво інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування тощо. Однак усі консультації та матеріали є безкоштовними, у відкритому доступі для всіх.

Для нас важливо, аби всі, хто покинув дім, знали, що не самі, і що Україна разом з ними навіть за тисячі кілометрів.

Як отримати допомогу?

Завітайте до
до будь-якого з чатботів Правомен 👇

Або завітайте до чату з юристами
в Мережі правового розвитку

Також знайомтесь із законодавством країни,
де проживаєте українською мовою

Є пропозиції з покращення або допомоги?

тоді ми чекаємо на листа саме від вас 😊

Наші контакти

Мережа правового розвитку : [email protected],
+380 44 227 9773


Правомен: [email protected]

Ініціативу реалізували Kyiv Legal Hackers ГО «Лігал Інновейшнс» у межах програми #StandWithUkraine, яку координує Мережа правового розвитку за підтримки DLA Piper Foundation